Другу частину Гарарі починає із сенсаційної заяви, яка, зрештою, зробила його відомим. Не існує у фізичній реальності церков, держав і корпорацій, тож, єдина різниця між давніми чаклунами та сучасними юристами лише у тому, що “юристи розповідають вигадливіші байки”. Головна ідея першої частини книги полягає у тому, що своїм небаченим успіхам сапієнси завдячують “Когнитивній революції” — використанню такої мови, яка здатна описувати неіснуючі речі. Стале застосування вогню 300 тисяч років тому провело нездоланну межу між людьми і тваринами. Це запустило, на додачу до біологічної, ще й соціальну еволюцію і призвело до такого разючого різноманіття сучасного людства. Окремим видом передбачення є прогнозування — розроблення прогнозів.
Приблизно через 35 років власне людська цивілізація, яку ми знаємо сьогодні, завершиться. Відповідно трансгуманістичні оцінки ґрунтується скоріше на врахуванні того, що вже стало реальністю та невід’ємною частиною життя сучасної людини, ніж на констатуванні гіпотетичних загроз. В той же час, природним є побоювання дослідників та широкої спільноти беззастережно прийняти тезу про моральність дозволу необмеженого технологічного покращення людини. При pvml.com.ua всіх своїх потужних можливостях, NBIC-конвергенція, її наслідки та течія трансгуманізму потребують уважного й неупередженого наукового аналізу та виважених філософських оцінок. Складні процеси цивілізаційного розвитку, глобальні кризи, що їх супроводжують, призводять до переосмислення понять, які репрезентують сучасне життя людини та його сенси. Зокрема предметом такого аналізу в сучасному соціо-цивілізаційному контексті є поняття «безсмертя».
Щорічно до гідросфери надходить близько 1800 млрд м куб викидів неочищених і слабо очищених стічних вод. Найбільш забрудненими у гідросфері є річкові й озерні води. Особливо багато нині нечистот є в річках Східної Європи. Загрозливих масштабів набуває забруднення поверхневих вод також у країнах, що розвиваються. Екологічні проблеми можуть бути спровоковані стихійними лихами. Так, наприклад, катастрофічні повені часто спричинюють знищення сільськогосподарських угідь, забруднення поверхневих вод і спалах інфекційних захворювань.
- Викликане ним танення криги в Антарктиді, Гренландії, Північному Льодовитому океані призведе до підвищення рівня Світового океану.
- Задоволені життям та собою люди значно рідше задаються питанням, в чому сенс життя.
- Таким чином наша свідомість зможе пережити момент смерті, яка перестане взагалі бути проблемою для людства.
Це означає, що хоча соціальність не зводиться до тілесності, до біоприродних її виявів, все ж таки руйнування або деформування тілесності може зруйнувати соціальність особистості. Таким чином, конструктивно-трансформаційне втручання в людську тілесність зачіпає саме існування людського, соціального. Філософські концепції людини в різні історичні часи наголошували більшою мірою або роль соціального або роль біологічного в людині. Таке ґрунтувалося на особливостях пізнавальних проблем, відповіді на які були важливі в той час.
Його філософсько-антропологічне вчення має антиконс’юмеристське спрямування і тому таке співзвучне сучасним проблемам буття людини. Думки філософа, що людство може об’єднати лише «споріднена» праця, корисна як для людини, так і для суспільства, а «неспоріднена» праця – це шлях деградації, пронизують всю його творчість. Для сучасного суспільства такі слова є серйозним застереженням, до якого розумно було б дослухатися. У віддаленому майбутньому за рахунок енергозбереження темпи зростання енергоспоживання в порівнянні з темпами зростання ВВП знижуватимуться. Зараз збільшення середньосвітового енергоспоживання на душу населення в основному пов’язане зі швидким зростанням цього показника в країнах Латинської Америки, Східної та Південно-Східної Азії. За прогнозами, через 20 років 70 % приросту споживання енергії припадатиме на країни, що розвиваються.
Глобальні Проблеми Людства Та Шляхи Їх Вирішення
Розвиток набуває поступового спіралеподібного характеру з повторенням у вищих стадіях окремих сторін нижчих, але вже на вищому рівні. Випадковість ‑ це філософська категорія, що відображає зовнішні (породжені зовнішніми, побічними причинами), нестійкі, одиничні зв’язки і відношення елементів буття, що за певних умов можуть виникати, а можуть і не виникати. Антропогенез – процес історико-еволюційного формування фізичного типу людини, початкового розвитку її усвідомленої діяльності, мови, а також суспільних відносин. Постійний зворотній зв‘язок і корекцію пізнавальної і діяльнісної позиції людини відповідно до змін, які вона вносить в світ природи та соціуму, у свій власний світ. Зазначає, що зробивши предметом свого дослідження практики, ми так чи так, зачіпаємо проблему людської свободи. Тому питання свободи сьогодні – це, в першу чергу, питання про походження цілей і бажань людини.
Отже, стосовно індивіда така позиція є дещо «зовнішньою». Вона не завжди сприяє гармонізації внутрішнього світу людини та віднайденню життєвих смислоорієнтацій. Однак, соціальність людини не означає, що біологічне в ній перестало існувати та впливати на людину та її поведінку.
Споріднена праця, хороші вчинки, щастя людини можливі тоді, коли образ життя людини узгоджений з її природними схильностями. Ми застрягли у власних емоціях страху, і, чесно кажучи, деякі лідери користуються цим страхом, щоб змусити нас приймати рішення, які не є в наших власних довгострокових інтересах. Після цього керівництво країною стає відповідальністю іншої людини. Людина в режимі виживання дбає лише про найближче майбутнє.
Нарешті, закінчення життя, момент смерті стосовно тілесності виявляється в тому, що саме тілесність забезпечує роз’єднання духа (душі) та тіла. Відповідно знання тілесності потребує міждисциплінарних досліджень. Причому, важлива роль в них належить не лише природничим дисциплінам, а й гуманітарним, зокрема і філософії. Справа в тому, що в сучасних дослідженнях тілесність розглядається як особливий продукт взаємодії тіла та духу, що формується з моменту зачаття і до самої смерті.
Прикарпатський Національний Університет
В короткотерміновій перспективі ми повинні звернутися до сучасних концепцій мінімального прожиткового рівня, коли центральний уряд забезпечує мінімальну допомогу кожному громадянину країни. Шукачі притулку з Сирії, Демократичної Республіки Конго та Південного Судану постійно рятуються від постійних переслідувань, конфліктів та насильства у своїх країнах. Зовсім недавно чотири мільйони венесуельців покинули свою батьківщину, 460 тисяч з яких шукають притулку в Іспанії, Центральній Америці та Північній Америці. За різноманітними оцінками, щороку на Землі від голоду помирають від thirteen до 18 млн осіб, причому половина з них – діти.
Чого Нам Не Вистачає Для Правильних Рішень?
Причому механізми становлення тілесності є досить складними. Тілесність людини – не є просто її «біологія», а виражає систему сенсів людини, в основі якої – ставлення до життя та смерті. Багато людей в сучасному світі пов’язують успішність своєї професійної діяльності з відповідністю своєї тілесності тим «глянцевим» стандартам, які вибудувалися в суспільстві. І хоча очевидно, що успіх в професії залежить від наполегливої праці та глибоких професійних знань, тобто від соціальних вимірів людини, фактори біологічного характеру також мають вплив. Крім того, генетично та фізіологічно людина має певні параметри, які визначають межі її можливостей, зокрема схильність до певного виду діяльності.